Достапни линкови

logo-print

Северна Кореа ја откажа средбата со ОН


Севернокорејските власти побарале одлагање на закажаната средба со воените сили на Обединетите нации поради „административцни проблеми“. На средбата, која требаше да се одржи во севернокорејското село Панмујом, требаше да се дискутирса за инцидентот во кој беше потонат јужнокорејски брод. Јужнокорејските власти го обвинуваат северот за мартовскиот инцидент.
XS
SM
MD
LG