Достапни линкови

logo-print

Убиен полициски командир во Дагестан


Командир на полициските сили во провинцијата Дагестан беше убиен доцна синоќа во вооружена престрелка со непознати напаѓачи. Инцидентот се случил во градот Касавиурт. За сега неидентификувани напаѓачи отвориле оган врз возилото на полицаецот. Властите отпочнаа истрага за инцидентот и веруваат дека милитанти се одговорни за нападот. Државните службеници во Дагестан, како и во други Руски провинции во кавкаскиот регион, се честа мета на терористички напади.
XS
SM
MD
LG