Достапни линкови

logo-print

Бритиш Петролеум утре ќе го постави новиот вентил


Бритиш Петролеум соопшти денеска дека утре ќе го постават новиот вентил со кој се очекува дека ќе биде запрено истекувањето на нафтата во Мексиканскиот залив. Од компанијата соопштиле и дека истекувањето на нафтата ги чини преку 3,5 милијарди долари , вклучувајќи и 165 милиони долари за индивидуални штети. Од април навами компанијата се обидува да го запре истекувањаето на нафтата, од која се загадени крајбрежјата на сите 5 американски држави кои се наоѓаат во заливот.
XS
SM
MD
LG