Достапни линкови

logo-print

Кина ќе учествува во ископување на ирачка нафта


Кинеската национална нафтена компанија денеска соопшти дека ќе учествува во управувањето со најголемото ирачко нафтено поле, заедно со британскиот нафтен гигант Бритиш Петролеум. Од нафтеното поле може да се експлоатира по еден милион барели нафта дневно.


XS
SM
MD
LG