Достапни линкови

logo-print

Израел нема да дозволи либискиот брод да дојде до Газа


Израелските официјални лица соопштиле дека на либискиот брод кој носи помош за Газа нема да му биде дозволено да влезе во појасот. Израелскиот министер за одбрана Ехуд Барак изјавил дека на секој обид да се влезе во Газа ќе гледаат како на непотребна провокација. Се уште нема прецизни информации каде е бродот во моментот. Директорот на организацијата која ја организира помошта, Јосеф Савани изјавил дека тие не сакаат да предизивикаат никакви провокации , само сакаат да однесат 2.000 тони храна и лекови за Газа
XS
SM
MD
LG