Достапни линкови

logo-print

Затворени 51 спортска обложувалница


Управата за јавни приходи затвори 51 спортска обложувалница поради неиздавање на фискални сметки или непоседување лиценци. Во акцијата спроведена викендов во повеќе градови во Македонија, даночните контролори констатирале дека спортското обложување се приредува без соодветна лиценца или не се издавале фискални сметки. Најголем број на објекти со неправилности се затворени во Скопје и во Тетово и Гостивар
XS
SM
MD
LG