Достапни линкови

logo-print

Одложена расправата за поголеми овластувања на Јанукович


Парламентот на Украина ја одложија до септември расправата за предлогот за зголемување на овластувањата на претседателот. Приврзаниците на претседателот Виктор Јанукович бараа денска да се донесат уставните измени и да се тргнат ограничувањата на претседателот кои беа донесени во 2004-та. Но неколку парти се спротиставија на барањето и ја одложија расправата.
XS
SM
MD
LG