Достапни линкови

logo-print

Погоден конвој на НАТО во Авганистан, нема жртви


Конвој на НАТО во Авганистан бил погоден од автомобил бобма , но нема жртви , соопштуваат од локалната самоуправа на провинцијата Кост каде се случил инцидентот. Од таму соопштуват дека бомбашот самоубиец со автомобил се втурнал во конвојот. Бунтовниците ги интензивира нападите низ целата земја како одговор на американките напори да се стави крај на 9-годишната војна против Талибанците.
XS
SM
MD
LG