Достапни линкови

logo-print

Австралиски војник загина во Авганистан


Еден австралиски војник загина денска во експлозија на бомба во Авганистан. Тој е шестиот војник од Австралија кој загина во изминатиот месец. Австралија има 1.500 војници во Авганистан во рамките на НАТО мисијата. Од почетокот на војната досега загинале 17 австралиски војници.


XS
SM
MD
LG