Достапни линкови

logo-print

Во Русија се засилува моќта на безбедносните органи


Рускиот Парламент денеска го изгласа контроверзниот закон, со кој им се даваат поголеми овластувања на безбедносните служби. Критичарите истакнуваат дека со овој закон Федералното Биро за Безбедност ќе има моќ исто како Ка Ге Бе во времето на Советскиот Сојуз. Последното, финално гласање за Законот е предвидено за наредниот петок.
XS
SM
MD
LG