Достапни линкови

logo-print

Германија нема да ја намалува мисијата во Авганистан


Германскиот министер за надворешни работи Гвидо Вестервеле изјави денеска дека мерките за надминување на финансиските проблеми нема да влијаат врз германското присуство во Авганистан. Мерките за штедење не се однесуваат на мисијата во Авганистан, а Германија ќе ги исполни ветувањата, изјави Вестервеле. По Соединетите Држави и Велика Британија, Германија е трета по бројот на војници во АВганистан.

XS
SM
MD
LG