Достапни линкови

logo-print

45 загинати во самоубствен напад во Пакистан


Најмалку 45 луѓе загинале во самоубиствен бомбашки напад во пакистанкиот регион Мохманд, во близина на границата со Авганистан. Нападот го извршил мотоциклист, при што биле повредени околу 100 луѓе.
XS
SM
MD
LG