Достапни линкови

logo-print

Руските шпиони од САД на пат кон Москва


Американските медиуми јавија дека десетмината обвинети руски шпиони ги напуштиле Соединетите американски држави. Агенцијата „Асошиејтед Прес“, повикувајки се на неименувани извори од полицијата, јави дека десетмината обвинети за шпионажа се на пат кон Москва. Информацијата доаѓа по веста дека рускиот претседател Димитриј Медведев амнестирал четворица осомничени во Русија за контакт со западни разузнавачки агенции.
XS
SM
MD
LG