Достапни линкови

logo-print

Одбиено барањето за стопирање на подводното дупчење за нафта во САД


Американскиот апелациски суд го одби барањето за суспендирање на сите подводни дупчења за нафтени извори покрај американското крајбрежје. Белата куќа побара суспендирање на сите активности за отворање на нови подводни нафтени извори по експлозијата на платформата на „Бритиш Петролеум“, која од 20 Април годинава предизвикува еколошка катастрофа во Мексиканскиот Залив.
XS
SM
MD
LG