Достапни линкови

logo-print

Германци бараат октоподот Пол да биде испечен на скара


Група германци бараат октоподот Пол, за кој се верува дека точно ги предвидува победниците на фудбалските натпревари на Светскиот куп, да биде испечен на скара по поразот на германската репрезентација во средата. Двегодишниот октопод кој живее во германски аквариум се здоби со светска слава откако ги погоди победниците во шест фудбалски натпревари.
XS
SM
MD
LG