Достапни линкови

logo-print

Британски војник загинал во Авганистан


Британското министерство за одбрана соопштува дека британски војник кој служел во јужен Авганистан загинал денеска во експлозија. Војникот загинал додека патролирал во областа Сангин во јужната провинција Хелманд. Британија вчера соопшти дека ќе почне повлекување на своите војници од таа област во октомври. Тама се убиени речиси 100 британски војници. Од почетокот на војната во 2001-та до сега во Авганистан загинале 313 војници од Велика Британија
XS
SM
MD
LG