Достапни линкови

logo-print

Седницата за разрешување на Вељаноски во сабота


Наместо расчистување на инцидентот, јас добив предлог за разрешување, изјави претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски. Тој изјави дека тоа нема да го спречи во намерата да расчити што всушност се случуваше на 1 јули. На седница во сабота ќе се расправа за неговата интерпелација.
XS
SM
MD
LG