Достапни линкови

logo-print

Тројца осомничени терористи уапсени во Норвешка


Тројца мажи за кои постои сомневање дека се поврзани со Ал Каеда , се уапсени денска во Норвешка, сооопштува тамошната полиција. Уапсените се осомничени дека подготвувале терористички напади. Од норвешката полиција соопштуваат дека уапсените се поврзани со луѓе кои се под истрага во Велика Британија и во Соединетите држави. Еден од уапсените бил норвешки државјанин со ујгурско потекло, еден со ирачко, а еден бил етнички Узбек.
XS
SM
MD
LG