Достапни линкови

logo-print

Блер во посета на Косово


Поранешниот британски премиер Тони Блер денеска ќе го посети Косово на покана на премиерот Хашим Тачи. Потпаролот на владата, Мемли Красниќи изјави дека тие ги завршиле сите потребни подготовки за „дочек на големиот пријател на Косово“. Блер за време на дводневниот престој во Приштина ќе се сретне со највисоките функционери на Косово, а ќе се обрати и пред пратениците во косовскиот Парламент.
XS
SM
MD
LG