Достапни линкови

logo-print

Судењето на тројца од руските шпиони не се одржа


Судското рочиште за сослушување на тројца од осомничените дека се руски шпиони не се одржа ни денеска. Судењето од Александрија беше преместено во Њујорк. Тројцата на кои требаше да им се суди се дел од групата 11 уапсени луѓе обвинети дека шпионирале за Русија
XS
SM
MD
LG