Достапни линкови

logo-print

Германија презема затвореници од Гвантанамо


Министерот за внатрешни работи на Германија изјави дека неговата земја планира да преземе двајца затвореници од затворот Гвантанамо. САД побара Берлин да се земе три затвореници, но Германија смета дека двајца се доволно. Но министерот изјавил дека и Хамбург и Рајнската Обалст ќе преземат по еден затвореник
XS
SM
MD
LG