Достапни линкови

logo-print

Блер утре ќе го посети Косово


Поранешниот премиер на Велика Британија Тони Блер утре ќе го посети Косово на покана на премиерот Хашим Тачи, соопштуваат од владата на Косово. Портпаролот на Владата изјавил дека подготовките за пречек на големиот пријател се при крај. Блер ќе биде прогласен за почесен доктор на Универзитетот во Приштина. На ТВ станиците во Косово се емитуваат снимки со кои се истакнува големиот допринос на Блер за крај на конфликтот во Косово.
XS
SM
MD
LG