Достапни линкови

logo-print

Нетанјаху денеска ќе разговара со Бан Ки Мун


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска во Њујорк ќе има средба со генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун. Вчера Нетанјаху разговараше со американскиот претседател Барак Обама за можностите за обновување на блиско-источните мировни преговори.
XS
SM
MD
LG