Достапни линкови

logo-print

Европратениците бараат политички дијалог во Македонија


Европратениците бараат вистински политички дијалог од политичките партии во Македонија, ова му било порачано на лидерот на најголемата опозициска партија во Македонија, Бранко Црвенковски. На средбата со Црвенковски, европратениците му пренеле дека предуслов за европската интеграциај на земјата е решението на името. Европратениците очекуваат и да се покаже стабилна политика и изјавиле дека бојкотот на Парламентот е лошо решение.
XS
SM
MD
LG