Достапни линкови

logo-print

Прогресот на Македонија кон НАТО тема на утрешниот состанок во Брисел


На состанокот на Северноатланскиот совет утре во Брисел ќе се дискутира за Извештајот за прогресот на Македонија во рамки на 11-от циклус на Акцискиот план за членство во НАТО. На состанокот ќе учествуваат министрите за одбрана и за надворешни работи Зоран Коњановски и Антонио Милошоски. Тие за врема на посетата во Брисел ќе имаат и билатерална средба со генералниот секретар на НАТО Андрес фог Расмусен.
XS
SM
MD
LG