Достапни линкови

logo-print

Далај Лама наполни 75 години.


Далај Лама будистичкиот духовен лидер на Тибет во егзил денеска го слави 75 роденден. Тој на своите следбеници им се обрати од храмот во Индиските Хималаи каде живее по егзилот од Кина во 1959 година.
XS
SM
MD
LG