Достапни линкови

logo-print

Груевски во Белгија на средба со премиерот Летерм


Премиерот Никола Груевски за време на денешната посета на Кралството Белгија ќе се сосатне со претседателот на Владата на Белгија, Ив Летерм.
Груевски и Летерм ќе потпишат договорот за избегнување на двојното оданочување меѓу Република Македонија и Кралството Белгија.
XS
SM
MD
LG