Достапни линкови

logo-print

Колумбискиот претседател може да биде уапсен во Еквадор


Еквадорскиот претседател Рафаел Кореа рече дека новоизбраниот колумбиски претседател Хуан Мануел Сантос може да биде уапсен, ако го посети Еквадор. Кореа рече дека се уште е во сила потерницата по Сантос, која е издадена по колумбиското бомбардирање на герилските кампови на ФАРК во Еквадор во 2008 година. Сантос тогаш беше министер за одбрана на Колумбија.
XS
SM
MD
LG