Достапни линкови

logo-print

Делови од Торонто останаа без струја


Делови од Торонто привремено останаа без струја, откако се случи експлозија во електрична централа. Без струја останаа околу 250 илјади луѓе. Во вечерниот шпиц, не работеа семафорите и метрото.
Британската Кралицата Елизабета Втора која е во посета на Канада мораше да ги смени плановите за вечера, која беше организирана од канадскиот премиер Стивен Харпер, поради тоа што и хотелот во кој требаше да се одржи вечерата остана без струја.
XS
SM
MD
LG