Достапни линкови

logo-print

Десет загинати во авионска несреќа во Романија


Десет луѓе загинале во Романија откако се урнал воениот авион во кој се превезувале веднаш по полетувањето, соопштува службата за итни случаи. Тие велат дека во авионот имало уште тројца луѓе кои со сериозни повреди биле однесени во болница. Несреќата се случила во градот Тузла во југоисточна Романија
XS
SM
MD
LG