Достапни линкови

logo-print

Убиен командант на Талибанците во Пакистан


Еден командант на Талибанците бил убиен денска во престрелка со пакистанки војници во регионот Северен Вазиристан, сопштуваат пакистанските официјални лица. Тие во писмено соопштение наведуваат дека бил убиен Амерулах Мехсуд кој е еден од главните команданти на пакистанските Талибанци.
XS
SM
MD
LG