Достапни линкови

logo-print

Утре координација за инцидентот во Собранието


Претседателот на Собранието Трајко Вељановски за утре свика координација на сите пратенички групи за да се најдат начини со кои ќе се надмине ситуацијата по инцидентот од пред неколу денови во Парламентот. Претходно опозицијата побара да се формира анкетна комисија која ќе го испита целиот случај. Вељановски изјави дека тој не може да формира комисја и дека за тоа е потребно да добие писмен предлог.
XS
SM
MD
LG