Достапни линкови

logo-print

Пакистан повика на борба против тероризамот


Премиерот на Пакистан денеска ги повикал политичите и верските лидери да помогнат во борбата против исламските милитанти. Премиерот Јусуф Риза Гилани повика да се одржи национална конференција за да се направи стратегија за борба против тероризамот. Повикот на Гилани доаѓа на неколу денови по бомбашкиот напад на едно светилиште во кој загинаа 42 луѓе, а 175 беа повредени.
XS
SM
MD
LG