Достапни линкови

logo-print

Бајден ја завршува посетата на Ирак


Американскиот потпретседател Џо Бајден ги повика ирачките лидери да ги остават настрана меѓусебните разлики и да формираат влада. 4 месеци по парламентарните избори во Ирак, политичките партии сеуште не можат да се договорат околу составот на владата. Бајден, денеска, на последниот трет ден од постата на Багдад, ќе разговара со претседателот Џалал Талабани.
XS
SM
MD
LG