Достапни линкови

logo-print

Во Косовска Митровица ранет косовски пратеник


Пратеникот во Собранието на Косово Петар Милетиќ изутрината бил ранет од непознат напаѓач пред неговиот стан во северниот дел на Косовска Митровица. Портпаролот на косовската полиција Беси Хоти потврди дека кон Милетиќ биле истрелани 4 куршуми, од кои еден го погодил во нога, па не е во животна опасност.
XS
SM
MD
LG