Достапни линкови

logo-print

Адмирал Ставридис во посета на Косово


Врховниот командант на Сојузната команда за операциите на НАТО адмирал Џејмс Ставридис денеска ќе престојува во посета на Косово. Тој ќе ги посети силите на КФОР, ќе има средба со претседателот на Косово Фатмир Сејдиу и во воениот дел на аеродромот во Приштина ќе одржи прес конференција. Во текот на денов командантот на КФОР, генерал потполковник Маркус Бентлер ќе го информира адмирал Ставридис за сосотојбата на Косово.
XS
SM
MD
LG