Достапни линкови

logo-print

Отунбаева се сретна со лидерот на Казахстан


Новата претседателка на Киргистан Рoза Отунбаева веднаш започнa со работа. На само ден од инагурацијата таа се сретна со претседателoт на Казахстан Нурсулан Назарбаев. Двајцата државници дискутирале за проблемите во билатералните односи, соопштува портпаролот на киргистанската претседателка. Тој најавил дека Отунбаева утре ќе се сретне и со рускиот претседател Дмитриј Медведев
XS
SM
MD
LG