Достапни линкови

logo-print

Полска избира претседател


До 13 часот во Полска гласеле 26 проценти од луѓето со право на глас, соопштува изборната комисија Денеска во земјата се спроведува вториот изборен круг за претседател. За наследник на Лех Качински се натпреваруваат неговиот брат близнак Јарослав Качински и претседателот на парламентот Бронислав Коморовски . Официјалните резултати се очекуваат утре.
XS
SM
MD
LG