Достапни линкови

logo-print

Ослободени морнари заробени од пиратите


Двајцата руски морнари кои беа земени као заложници од пиратите во мај, денеска се ослободени во Нигерија. Тие беа дел од екипажот на грчкиот брод . Морнарите биле однесени на медицински прегледи веднаш по ослободувањето, по што ќе си одат дома.

XS
SM
MD
LG