Достапни линкови

logo-print

Серена Вилијамс ја одбрани титулата на Вимблдон


Американската тенисерка Серена Вилијамс ја одбрани титулата на Вимблдон совладувајќи ја денеска во финалето без поголеми проблеми Русинката Вера Звонарева. Мечот, кој траеше само 67 минути, заврши со резултат од 6:3, 6:2 за Вилијамс, која прв пат победи во финалето на Вимблдон, а за противник да не е нејзината постара сестра Венус Вилијамс.Ова е четврта титула на Серена Вилијамс на Вимблдон.
XS
SM
MD
LG