Достапни линкови

logo-print

Киднапирани 12 морнари во Нигерија


Пиратите киднапирале 12 странски морнари на брегот на Нигерија, јавуваат светските агенции. Тамошните власти соопштуваат дека најмногу еден човек бил повреден при грабнувањето. Грабнатите морнари биле на брод кој бил со германски ознаки , но имало морнари од Германија, Латвија, Литванија, Русија и Украина.
XS
SM
MD
LG