Достапни линкови

logo-print

Јанкуловска на средба со собраниското обезбедување


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска одржува состанок со вработените во одделот за обезбедување кои биле на должност во Собранието кога се случи инцидентот во четвртокот вечерта, соопшти МВР. Инцидентот се случи по завршувањето на седницата кога, пратеници од опозицијата излегле пред Собранието на стечајците да им го соопштат резултатот од собраниската седница.Тогаш пратениците од опозицијата се судриле со полициски службеник кој што го снимал со камера нивниот разговор со стечајците, без да се легитимира. МВР тврди дека лицето било вработено во дефанзивно електронско техничко обезбедување, оддел кој е задолжен за снимање кога има некои собири и протести.
XS
SM
MD
LG