Достапни линкови

logo-print

Владата на Пакистан да се справи со тероризамот


Освен во Лахоре, протести против тероризамот има и во Карачи и во други пакистанки градови, јавуват светските медиуми. Протестите доаѓаат по бомбашкиот напад во четвртоткот при што загинаа 42 луѓе. Демонстрантите ја повикуваат владата да застане на патот на терористичките акции. Во знак на подршка на демонстрантите, денеска не работат продавниците и канцелариите.
XS
SM
MD
LG