Достапни линкови

logo-print

Обама потпиша легислатива за санкции против Иран


Американскиот претседател Барак Обама потпиша легислатива со која се наметнуваат нови санкции против Иран поради нуклеарната програма.На церемонијата за потпишување на легислативата во Белата Куќа, Обама изјави дека новите санкции имаат за цел да ја поткопаат способноста на Техеран да ја финанасира нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG