Достапни линкови

logo-print

Во Киргистан сторени злосторства против човештвото


Во меѓуетничките насилства на југот на Киргистан се сторени злосторстава против човештвото, оценил денеска францускиот амбасадор за човекови права Франса Зимере. Тој изјавил дека тоа што се случуваше изминатиот месец во Киргистан , меѓународната зедница мора повторно да го разгледа. Тој исто така изјавил дека не е сигурен дека на светот му е јасно што се случуваше таму и во колкави размери.
XS
SM
MD
LG