Достапни линкови

logo-print

Тојота повторно има проблеми со фабричка грешка


Јапонскиот производител на автомобили, Тојота, соопшти денеска дека кај околу 270.000 продадени возила низ светот, можеби има фабричка грешка во моторите. Портпарол на Тојота изјави дека компанијата ги разгледува мерките за справување со овој проблем. Тојота се труди да ја обнови својата репутација откако повлече над 8 милиона возила поради фабрички грешки.
XS
SM
MD
LG