Достапни линкови

logo-print

Новиот генерал на силите на САД во Авганистан на состанок во Брисел


Генералот Дејвид Петраеус, новоназначениот командант на американските сили во Авганистан, денеска во Брисел треба да се сретне со претставници на НАТО. Петраеус го замени генералот Стенли Мекристал, кој беше ослободен од должноста поради негативни забелешки за локалните власти во Авганистан во изјава за печатен медиум.
XS
SM
MD
LG