Достапни линкови

logo-print

Обама денеска треба да ги одобри новите санкции против Иран


Американскиот претседател Барак Обама денеска треба да го потпише документот со кои се одобруваат нови санкции против Иран поради нуклеарната програма на исламската република. Новите санкции следат по четвртата рунда разговори во рамките на Обединетите нации. Во документот се предвидуваат и казни за иранската Револуционерна гарда, која во земјата увезува нафта и други рафинирани енергенси.
XS
SM
MD
LG