Достапни линкови

logo-print

Во Грција се удавиле 16 илегални мигранти


Најмалку 16 илегални мигранти се удавиле при обидот преку реката Еврос да влезат од Турција во Грција, соопштила полицијата. Имигрантите биле од Африка. Во Грција секоја година , трговците со луѓе се обидуваат да внесат по неколу десетини илјади илегални мигранти кои од Грција продолжуваат кон Западна Европа.


XS
SM
MD
LG