Достапни линкови

logo-print

Северот на Косово извор на закана за безбедноста


Амбасадорот на Соединетите држави во Косово, Кристофер Дел изјавил дека евентуалната опасност по безбедноста на Косово доаѓа од северот на земјата. Тој изјавил дека северот на Косово кој е познат по безаконието е најголемата закана за безбедноста на земјата, повеќе од било кое подрачје и дека од таму се можни планови за напади на Косово или надвор од Косово.
XS
SM
MD
LG